SHC nomination file hun a zo, hriat theih chinah candidate 38 awm

Aizawl | October 10, 2019: Sinlung Hills Council (SHC) inthlan hmasatak  atana nomination file thei hun chu vawiin tlai khan a tawp ta a, hriat theih chinah bial 12 ah mi 38 laiin nomination hi an file a. Kan thudawnna atanga hriat theih chinte kan han tarlang e.

Nomination file kan hriat theih chinte:

I. Khawlian Constituency
1. Pu Hrangkunga- IND ( Supported by HPC and MNF)
2. Pu Rodingliana- INC
3. Pu Rosiem- IND
4. Pu Thanglura- IND

II. Phuaibuang Constituency
1. Pu Zokapliana - MNF (supported by HPC)
2. Pu Vanlalsiamsanga- INC
3. Pu Thangkapkhuma-IND

III. Suangpuilawn Constituency
1. Pu Lalvenhima Hmar- IND (Supported by MNF & HPC)
2. Pu H. Lalhriatpuia- INC
3. Pu C. Lalronunga- BJP
4. Pu C. Lalkhuma (MPP)

IV. Vanbawng Constituency
1. Pu Ricky Lalremsanga - MNF (Supported by HPC)
2. Pu David Lalrinzuala - INC

V. Ratu Constituency
1. Pu H. Lalengzauva- MNF (Supported by HPC)
2. Pu Lalthlamuana- INC


VI. New Vervek Constituency
1. Pu C. Lalnungtlanga - MNF (Supported by HPC)
2. Pu C. Vanlalhruaia- INC

VII. Sakawrdai South Constituency
1. Pu Lalremruata Varted- IND (Supported by HPC & MNF)
2. Pu Lalhriatchhunga- IND
3. Pu Laldinliana- INC

VIII. Sakawrdai North Constituency
1. Pu Lalthlamuana Hmar- IND (Supported by HPC & MNF)
2. Pu Lalrammuanpuia- INC
3. Pu Lalfakzuala -IND
4. Pu Darrosang - IND
5. Pu Rohringa - IND

IX. Zohmun Constituency
1. Pu HC Lalmalsawma- MNF (Supported by HPC)
2. Pu Zaithangpuia - INC

X. Tinghmun Constituency
1. Pu Lalmalsawma Darngawn -  MNF (Supported by HPC)
2. Pu Darliensang Ralsun - INC
3. Pu VL Khawbung- IND
4. Pu Rorela - IND

XI. Saipum Constituency
1. Pu CS Lalruatliana - MNF (Supported by HPC)
2. Pu Lalrinsanga Ralte- IND
3. Pu Lalrawngbawla Pulamte- IND

XII. Saiphai Constituency
1. Pu Lalbiaknunga - IND (Supported by HPC & MNF)
2. Pu Ramhluna- INC
3. Pu HA Dawngliana - BJP
4. Pu Lalawithanga- IND


Input from - Daikhawpui Aw / Zoram Chronicles

Post a Comment

0 Comments